Listopad 2011

Bleskovka 0.3.

28. listopadu 2011 v 16:58 | Janča |  Soutěže
BLESKOVKA 0.3.:

1. Ahojky :)!
2. Jak se máš?
3. Co škola?
4. Těšíš se na Vánoce?
5. Co si přeješ na Vánoce?
6. Už máš nakoupené dárky na Vánoce?
7. Jaká je momentálně tvá oblíbená písnička?
8. Jaký je tvůj koníček/koníčky?
9. Hraješ na nějaký hudební nástroj? Když ano, tak na jaký?
10. Už víš, jaké povolání bys chtěl/chtěla dělat v dospělosti? Když ano, tak co?
11. Jaká celebrita je ti nejvíce sympatická?
12. Co na diplomek?
13. To je vše...pa :).

Tři fotky pro Elle France

28. listopadu 2011 v 16:24 | Janča |  Emma Watson - Photoshoots
V tomto roce Emma nafotila photoshoot pro francouzské Elle s fotografem Janem Weltersem. Nyní máme možnost vidět tři fotografie, dvě z nich už jsme mohli vidět na scanech a jedna je zbrusu nová.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Polibek Rona a Hermiony z jiného úhlu pohledu

28. listopadu 2011 v 16:16 | Janča |  HP 7 - Videos
Polibek Rona a Hermiony v Tajemné komnatě si získal mnoho fanoušků. Od Emmy i Ruperta jsme již slyšeli několik rozhovorů na toto téma, ale nyní se nám nabízí video z natáčení této romanticky-vtipné scénky, které určitě stojí za zhlédnutí. Ve videu jsou také krátké rozhovory s hlavními aktéry a režisérem Davidem Yatesem.

Emma i Rupert říkají, že neměli ani jen tušení, jak tu scénu natočí. Prý je to dost divné, když vás líbá někdo, s kým jste vyrostli. Po mnoha neúspěšných pokusech si tedy oba herců odtáhl stranou režisér David Yates a řekl jim, ať na chvíli zapomenou na to, kým jsou. Chtěl, aby byly prostě Ronem a Hermionou. Nakonec se tedy scéna povedla, a to nejednou, protože ta, kterou vidíme na konci videa, se do filmu nedostala.J.K. Rowlingová svědčila proti bulvárním novinářům

28. listopadu 2011 v 16:12 | Janča |  J.K. Rowling
Bristká spisovatelka Joanne Rowlingová, která se dostala do povědomí světové veřejnosti sedmidílnou knižní sérií o Harrym Potterovi, Před Královským soudním dvorem svědčila v kauze neoprávněných zásahů novinářů do soukromého života známých lidí. Ve své výpovědi přiznala, že bulvární novináři se nezastaví před ničím, a že dokonce pronásledovali její děti. Vysloveně ji rozzlobilo, když jednou našla mezi věcmi ve školní tašce své, tehdy pětileté dcery, dopis pro sebe od bulvárního novináře. Po narození jejích dvou dalších dětí také okupovali novináři prostor před jejím domem, přičemž nemohla vyjít ven bez toho, aby ji při první příležitosti vyfotili.

"Děti nemohou za to, kdo jsou jejich rodiče, nebo jak se jejich rodiče chovají. Dítě si bez ohledu na to zaslouží své soukromí. Je těžké vysvětlit jaký je to pocit lidem, kteří to nezažili. "Řekla před soudem.

Kromě toho také prohlásila, že se cítila být "vydírána" deníkem Sun, který se dostal k ukradenému rukopisu pátého dílu Harryho Pottra. Deník ho sice chtěl vděčně vrátit, ale požadoval za to její fotku do novin.

Autorka to celkem oprávněně považuje za neoprávněné zásahy do svého soukromí, které překračují povinnost strpět publicitu své osoby v médiích z důvodu společenského postavení.

Video z veřejné výpovědi J.K. Rowlingové:


On the Set of "The Perks of Being a Wallflower"

23. listopadu 2011 v 17:34 | Janča |  Emma Watson - Videos
Nejde mi to sem vložit, tak tady je odkaz: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RBhwLqdP0ws#!
Jinak je to krásné video :)!


Tři nová videa k "My Week With Marylin"

23. listopadu 2011 v 17:24 | Janča |  Emma Watson - Videos
Objevily se tři nová videa, opět z filmu "My Week With Marylin". Ve třetím videu můžeme vidět i nějaké záběry z natáčení.


První promo fotka Bonnie k filmu "The Philosophers"

23. listopadu 2011 v 17:15 | Janča |  Bonnie Wright - Photogallery
Objevila se první fotka Bonnie Wright k filmu "The Philosophers", kde ztvárnila postavu Georginy. Zveřejněna byla na oficiálním Facebooku, akorát není nejkvalitnější.Happy birthday, Miley Cyrus!

23. listopadu 2011 v 16:55 | Janča |  Miley Cyrus - Articles
Dnes, 23.11. 2011 slaví své 19. narozeniny herečka, zpěvačka a textařka Miley Cyrus, kterou většina z nás zná hlavně ze seriálu společnosti Disney "Hannah Montana".
Přeji všechno nejlepší, Miley :)!


Doporučení: film "Agora"

21. listopadu 2011 v 17:02 | Janča |  Filmy
Ahojky!
Tak jak jsem slíbila, napíši Vám článek o filmu s názvem "Agora", který je od 12 let. Byla jsem na něm v pátek 18.11. 2011 se třídou.
Víte, já si myslím, že to bylo více než dobré. Bylo to dokonce výborné. Bylo to sice dramatické, byly tam hodně bitvy, hodně záběrů po bitvách, hodně se bili... ale bylo to dobré. Neříkám ovšem, že bylo výborné to, jak se tam bili, to vůbec ne, ale obdivuji to, jak dokonale udělali to prostředí z té doby, jak dokonale herci zvtvárnili své role, jak dokázali vtáhnout diváky do děje. A také jsme si díky tomuto filmu přiblížili to, jak se žilo v oné době.
Film byl v angličtině a s titulkami, takže jsme si ještě oživili svou slovní zásobu :).
Bylo to prostě naučné, dokonale udělané i zahrané. Tyhle filmy já moc nevyhledávám, ale o tomhle mohu opravdu říci, že je povedený. Kdo si chce přečíst stručný děj filmu, má jej níže:

Poster k filmu AgoraPoster k filmu AgoraPoster k filmu AgoraPoster k filmu Agora
Poster k filmu AgoraPoster k filmu Agora
Dobrodružný / Drama / Historický / Romantický
USA / Španělsko, 2009, 127 min

Režie:Alejandro Amenábar

Hudba:Dario Marianelli

Hrají: Rachel Weisz, Max Minghella, Oscar Isaac, Ashraf Barhom, Michael Lonsdale, Rupert Evans, Richard Durden, Homayon Ershadi, Yousef 'Joe' Sweid, Amber Rose Revah, George Harris

Píše se rok 391 po Kristu a Egypt se nachází pod nadvládou upadajícího římského impéria. Násilné, náboženské nepokoje pronikají ulicemi Alexandrie až za brány slavné městské knihovny. V jejích zdech zůstává uvězněna i vynikající astronomka a filozofka Hypatia (Rachel Weisz), která je i se svými věrnými stoupenci odhodlaná knihovnu bránit. Dva muži jsou ale odhadláni bojovat nejen o záchranu veškeré moudrosti antického světa, ale také o lásku krásné Hypatie. Vtipný, bohatý a privilegovaný Orestes (Oscar Isaac) a Davus (Max Minghella), mladý otrok, který se zmítá mezi tajnou láskou ke své paní a vidinou svobody, kterou by získal, kdyby se přidal k nepřátelským křesťanům… Film Agora vypráví nejen o moudré Hypatii a jejím životě, ale také o době, kdy ze starověkých chrámů odcházeli staří bohové a nastupovala nová náboženství. (oficiální text distributora)

Zdroj filmového děje, informací a plakátů: www.csfd.cz

***

Poprvé jsem viděla hrát herečku Rachel Weisz, která ve filmu "Agora" ztvárnila hlavní hrdinku Hypatii. Hraje úchvatně a výborně :)! A ostatní taky :)!
A mimochodem: Hraje tam i George Harris, který v Harrym Potterovi ztvárnil Kingsleyho Pastorka.

Takže tolik k filmu "Agora"... rozhodně ho na 100% doporučuji.

Dnes je u nás premiéra 1. části Rozbřesku!

17. listopadu 2011 v 17:41 | Janča |  Já píši

Ano, ano, je to tady! U nás právě dnes má premiéru film "Rozbřesk" - 1. část. Takže máme možnost vidět další film z Twilight ságy. Všichni fanoušci se jistě nemohou dočkat :)!
Více informací o filmu najdete na těchto stránkách: http://dokina.tiscali.cz/twilight-saga-rozbresk-1-cast-15124

Společný diplom od ♥Sáry♥ za bleskovku

17. listopadu 2011 v 16:01 | Janča |  Ceny
Děkuji moc, je krásný :)!

http://image.blingee.com/images18/content/output/000/000/000/78e/768493775_1700074.gif?4

Alan Rickman talks about Snape

14. listopadu 2011 v 16:43 | Janča |  Alan Rickman
Překlad v celém článku...Jen tak...

13. listopadu 2011 v 18:37 | Janča |  Já píši
Ahojky! Nemusíte to číst, jsou to spíš takové mé poznámky, ale chtěla jsem Vás jen pozdravit :)...
Dneska už asi nic nepřidám, čekejte mě tu spíše až zítra. Jinak chystám (vím, vím, už jsem to psala) na blog pár věcí, mám je dokonce i rozdělané, ale nevím, kdy je dodělám a zveřejním. Prostě až to bude, tak to bude.
Uf, zítra se jde zase do školy. Ještě že je ve čtvrtek volno (hurá :D). Ale na tenhle týden máme ve škole naplánovanou pythagoriádu a možná i test z fyziky...jinak o ničem jiném nevím, doufám že nám nic nepřibyde.
V pátek jsme ředitelské volno sice nedostali, ale jdeme do kina na film "Agora" (aspoň myslím, že se to tak jmenuje). Potom Vám napíši, jaké to bylo :)!

Tak se mějte hezky,

Janča

BTS video k "My Week With Marylin"

10. listopadu 2011 v 14:53 | Janča |  Emma Watson - Videos
Toto video pochází ze zákulisí filmu "My Week With Marylin". Emmu můžeme vidět zhruba od čtvrté minuty.
Vidět ji můžeme s Eddiem Redmaynem a s režisérem Simonem Curtisem.
Video - vztah mezi Ronem a Hermionou

7. listopadu 2011 v 16:39 | Janča |  Videa z HP
Na stránce HP: The Quest bylo zveřejněné další exkluzivní video, které, v téměř třech minutách, shrnuje milostný život Rona Weasleyho, a je nám jasné, že mezi jeho láskami nesmí být vynechána ani Hermiona Grangerová! Emma, Rupert, Dan, režisér David Yates a producent David Heyman hovoří o cestě těchto dvou, kterou spolu prošli, než konečně přišel ten okamžik polibku, ke kterému se v Bradavicích schylovalo sedm let (8 filmů, 10 let při natáčení). Ve videu můžeme vidět také několik nových záběru ze zákulisí při natáčení onoho polibku.

Nový obrázek k videohře

7. listopadu 2011 v 16:18 | Janča |  HP 7 - Příprava
Na facebooku videohry k druhé části Relikvií Smrti byl zveřejněn obrázek všech postav, za které ve videohře můžete hrát.


Boj o Oscara začíná...

3. listopadu 2011 v 14:35 | Janča |  HP 7 - Articles
Warner Bros oficiálně spustilo svou kampaň k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II, se kterým se ucházejí o přízeň hollywoodských filmových kritiků při příštím roce předávání prestižních Filmových cen Akademie, známých i pod názvem Oscar. Na to, aby se kterýkoli film mohl ucházet o tuto cenu, musí být nejprve navržen Filmové akademii přímo jeho filmovou společností, která stojí za jeho výrobou. Následně jsou na tahu kritici. Ti z návrhů vytvoří širší nominace a z nich nakonec vzejdou finalisté, kteří se nakonec "poperou" ve finále o zlatou sošku. Warneři za tímto účelem zřídili vlastní stránku , jejímž prostřednictvím předkládají své návrhy na nominace v jednotlivých kategoriích. Kampaň dotváří i nový trailer s příznačným podtitulem: Na Vaše zvážení.


Fancluby:
Jsem členem...