Říjen 2012

Blog oslavil 2. narozeniny! :-)

31. října 2012 v 14:33 | Janča |  Já píši
Ahojky!
Ano, ano, je to tak, uplynul nám druhý rok od založení tohoto blogu - páni, vůbec mi to nepřijde, že jsou to už dva roky, co jsem ho zakládala :-)!
Doufám, že se vám tu bude i nadále líbit a že budete spokojeni. :-)

PS: Omlouvám se, že tento článek píši až dnes, blog oslavil své narozeniny už 19.10. Úplně jsem na to zapomněla, ve víru práce na rekonstrukci jsem si ani nevšimla, že slaví :D.

Minulý rok jsem ke článku, který informoval o prvních narozeninách blogu, připojila fotku mých oblíbených gerber, tak letos pro změnu přidám jedinečné (a stejně oblíbené) růže! :-)


Zdroj fotografie: google.cz

Prosím vás opět o hlasy! + Kraťoulinkatá připomínka

29. října 2012 v 15:30 | Janča |  Já píši
Ahojky!
Ráda bych vás opět poprosila o vaše hlasy, tentokrát v soutěži o nejlepšího herce či herečku u Sáry (www.saradracova.blog.cz) - odkaz: http://saradracova.blog.cz/1210/soutez-o-nej-herce-herecku-sonh-1-kolo. Děkuji, pokud to budete chtít oplatit, stačí napsat :-).

PS - připomínka: Pracuji na rekonstrukci, proto se tu neobjevují skoro žádné články (opět raději objasňuji). Ale zase to tu hodlám rozjet, nebojte!

S pozdravem,

vaše J. :-)


Zdroj obrázku: google.cz

Diplomek od Adél za účast v SONKniha pro mě

26. října 2012 v 14:02 | Janča |  Ceny
Děkuji, je krásný - a vám všem ostatním děkuji za hlasy! :-)


Rekonstrukce - už asi desáté info... :D

19. října 2012 v 13:35 | Janča |  Já píši
Ahojky!
Už asi podesáté píši o rekonstrukci blogu. Ačkoliv to nevypadá, pracuji na tom. Potřebovala jsem si to řádně promyslet (Jsem zkrátka od narození přemýšlivá, přemýšlím a diskutuji snad o všem... :D). Teď mám alespoň hrubou představu, ale dá to, myslím, trochu práci. Už jsem začala s drobnějšími úpravami, které na první pohled nejsou vidět. Něco je zatím rozdělané, s něčím jsem ještě nezačala. Zkrátka, zjevně to neudělám rychlostí blesku, ale vynasnažím se, aby to netrvalo celou věčnost :D. Ale chce to čas, děkuji za pochopení.

Doufám, že vás dlouhotrvající rekonstrukce neodradila.

Mějte se krásně a užijte si víkend!

Vaše Janča :-)


Zdroj obrázku: google.cz

Vyhodnocení 3. kola SONCelebrita + začátek FINÁLE

19. října 2012 v 11:10 | Janča |  Soutěže
Ahoj!
Po delší době je tu konečně vyhodnocení 3. kola. Obvykle jsem jedno kolo nechávala deset dní, ale teď se to bohužel protáhlo, měla jsem toho hodně (tedy spíš ještě více než obvykle :D). Ale dost povídání, tady jsou výsledky:

SáraDracová a Tom Felton69% (20)
Janii a Ashley Benson17.2% (5)
klarQa a Carly Rae Jepsen13.8% (4)

Bohužel soutěž opouští klarqa, která soutěžila s Carly Rae Jepsen. Ale je to krásné 3. místo, gratuluji! :-) Tady máš diplomek + drobnůstku:

Diplomek:


+ drobnůstka - avatar (už je to 3. místo):Ve FINÁLE soutěží:

Jméno: SáraDracová
Celebrita: Tom Felton


Jméno: Janii
Celebrita: Ashley Benson


Tentokrát se jedná o finále, takže: Kdo soutěž vyhraje?
Hlasovat můžete opět v anketě a případně můžete napsat,
komu fandíte! Držím oběma holkám palce! :-)

Prosím vás o hlasy v 2. kole SONKniha u Adél + krátké info

15. října 2012 v 18:34 | Janča |  Já píši
Ahoj!
Díky vám jsem postoupila do 2. kola soutěže SONKniha na blogu Adél, za což vám moc děkuji :-). Proto vás opět prosím o hlasy - odkaz: http://adel-diary.blog.cz/1210/2-kolo-sonkniha. Děkuji!

Tento týden se vám možná ozvu ve středu, mám to teď docela nabyté - mám týden návštěv u doktorů (ale nebojte, nejedná se o nic vážného, zkrátka normální prohlídka, oční, zubař...) :-). Ale v pátek mám ředitelské volno z důvodu druhého kola senátnách voleb, které se konají u nás ve škole, tak to bych se tu měla objevit...

Zatím pa,

Janča :-)


Zdroj obrázku: google.cz

Hlásněte mi prosím v 1. kole v soutěži SONKniha u Adél!

10. října 2012 v 15:17 | Janča |  Já píši
Ahojky!
Chtěla jsem vás požádat, jestli byste mi prosím hlásli v soutěži SONKniha u Adél, koná se 1. kolo.
Jsem tam pod přezdívkou "Janča" a soutěžím s knihou "Lásky jedné rusovlásky" od Cathy Cassidy.
Odkaz: http://adel-diary.blog.cz/1210/sonkniha-1-kolo#komentare

Budu moc ráda, děkuji.

Janča :-)


Daleko a blízko - 1. kapitola

10. října 2012 v 14:55 | Janča |  Daleko a blízko
Ták, konečně jsem dokončila 1. kapitolku této povídky, přepsala jsem si ji do počítače a zde ji máte. V první kapitole se toho moc nestane, ale pro nadcházející děj je velmi důležitá. No, je to má první povídka, kterou budu zde na blogu zveřejňovat, tak jsem zvědavá :D.

PS: Ve Wordu mám kapitolu napsanou normálně v odstavcích a i na počátku přímé řeči uvozovky dole, ale po zveřejnění mi to blog "smrskne" a uvozovky mi dá dolů, takže to na odstavce rozdělené není a obě uvozovky jsou nahoře. Nevíte někdo, jestli se to dá nějak zveřejnit s odstavci a s uvozovkami dole? Děkuji za jakékoliv odpovědi.

PPS: Cover ještě dodělám, chvilku strpení.

PPPS: Případné překlepy mi prosím hlašte :D.


1. kapitola

… "no a pak se ve Snapeově kabinetu objevil Protiva a začal" -
Právě jsem šla společně s Harrym a Ronem z učebny přeměňování a Ron nám právě vyprávěl nějakou vtipnou historku o Protivovi, kterou zaslechl u mladších studentů. Přerušil ho však něčí smích za námi a já už věděla předem, s kým budeme mít tu čest.
"Máš nějaký problém, Malfoyi?" zeptal se podrážděně Ron, který byl ještě před chvílí pobaven onou historkou.
"Hm, ne, to ne, Rone. Jen jsem zaslechl, jak vyprávíš o Protivovi. Už jsem to také slyšel - říká se, že rozlil profesoru Snapeovi několik lektvarů, které měl přichystané na hodinu. Dva z nich prý spadly profesorovi přímo na ruku a nohu a musel jít na ošetřovnu, jelikož se mu udělaly obrovské puchýře," doplnil Rona Malfoy a začal se znovu chechtat.
"No…tak to bylo…jo…" Ron byl dost vyvedený z míry, že byl k němu Malfoy tak nezvykle zdvořilý a že se baví na účet svého oblíbeného profesora. Zmohl se pouze na tuto rozpačitou odpověď. Mě to také velice překvapilo, ale nic jsem neřekla.
"Tak já už jdu, čekají na mě ostatní ze Zmijozelu, mám za nimi přijít na školní pozemky, tak já vás opustím a přeji příjemný den." A s těmito slovy zanechal mě i mé dva kamarády na chodbě.
Zůstali jsme sami. Chvíli mezi námi vládlo užaslé ticho. Naše společné mlčení prolomil Harry.
"Chápe někdo z vás, co se to s ním stalo?" Harry byl z toho také celý udivený, ale ne více než Ron.
"Řekl bych, že buď dostal něčím do hlavy, nebo mu někdo podstrčil nějaký lektvar, nebo tak něco," sdělil nám své domněnky Ron, který zíral přesně tam, kde ještě před chvilkou stál Malfoy, stále s vykulenýma očima.
"A co si o tom myslíš ty, Hermiono?" zeptal se mě Harry se zaujatým výrazem ve tváři a vyčkával na mou odpověď.
Přemítala jsem, co mám odpovědět, aby to bylo smysluplné, než jsem se konečně odhodlala propustit své myšlenky ven.
"No, já…já…vlastně si myslím, že půjdu do knihovny. Víte, ráda bych si o tom udělala nějaký obrázek," řekla jsem na vysvětlenou. Nečekala jsem na jejich odpověď a bez jakéhokoliv podrobnějšího vysvětlování jsem se vydala do knihovny.

Dorazila jsem do knihovny a přívětivě jsem pozdravila madame Pinceovou. Bylo tam mnohem méně lidí, než bych bývala čekala. Všimla jsem si akorát pár studentů pátého ročníku, kteří v hloučku horlivě hledali materiály k nastávajícím zkouškám NKÚ a neustále o zkouškách brebentili. Pak tam ještě bylo několik prvňáčků, kteří si se zaujetím prohlíželi nejrůznější knihy, bylo na nich vidět, že jsou překvapeni z informací, které vyčetli v knihách, stejně jako jsem byla překvapena já z Draca Malfoye a jeho počínání. Jen jsem doufala, že to na mně není tolik vidět.
Vzdychla jsem. No, aspoň se tedy podívám do pár knih, když už jsem tu. Mou pozornost po pár minutách upoutala kniha s názvem "Matoucí lektvary, kouzla a mnoho dalšího". Hm, to by mohlo být ono. Otevřela jsem ji a začala jsem si postupně pročítat obsah. Hledala jsem něco, co by alespoň trošičku mohlo způsobit tak náhlou změnu chování Draca Malfoye. Kdyby to aspoň nebylo tak absurdní.
"Hm, tenhle jednoduchý přípravek, to by mohlo být ono…" četla jsem si sama pro sebe.
"Ale, ale, kohopak to tu máme?" ozval se za mými zády hlas, který byl překvapivě příjemný.
Prudce jsem se otočila a uviděla jsem před sebou blonďatou kštici. Zakroutila jsem hlavou, teď už jsem tomu vůbec nerozuměla.
"Nečekal jsem, že se uvidíme po patnácti minutách znovu," pousmál se. Jeho hlas nebyl škodolibý, ba ani nepříjemný, na jeho obvyklé možnosti nadprůměrně sympatický.
"No, abych pravdu řekla, já také ne. A už vůbec bych tě nečekala tady v knihovně," řekla jsem. Snažila jsem se o normální tón.
"A pročpak ne?" zeptal se mě. Viděla jsem na něm, že ho to opravdu zajímá.
"Dobrá, když to chceš slyšet… je nám totiž dost divné, že se k nám třem najednou chováš tak mile. Bývalo tvým zvykem přijít a někomu z nás něco škodolibého a urážlivého povědět, nemám pravdu? Co se ti pro všecko na světě stalo, že už nedáváš takovou váhu na "čistou" krev? A kam se poděla tvá "mudlovská šmejdka"?" Vynasnažila jsem se, aby to vyznělo v tom smyslu, že mu jeho nynější chování nebaštím.
Najednou se zatvářil velice zamyšleně. Bylo na něm vidět, jak pečlivě vybírá slova. Zřejmě má slova vyzněla přesně tak, jak jsem si představovala.
"No, zkráceně… tak trochu jsem se nad vším hlouběji zamyslel."
"Zkráceně? Nemohl bys to trochu rozvést?" Naléhala jsem na něj a zcela jsem si to uvědomovala.
"Hmm… tak přijď v sobotu ve tři ke vchodu na školní pozemky…" Jeho hlas byl tajemný. Spiklenecky na mě mrkl a byl pryč.
Já jsem zůstala jen vyjeveně stát.

Zdravíčko! Pár slovíček...

4. října 2012 v 15:35 | Janča |  Já píši
Ahojky :-)!
Jen vás jdu pozdravit, pak se půjdu učit na matiku, fyziku a zeměpis, takž dnes už tu nic nečekejte. Učení mám sice hodně každý den, ale jelikož výše uvedené tři předměty jsou těmi předměty, které mi nejvíce nejdou, tak se na ně budu muset učit o něco více a déle... uf, snad to zítra dobře dopadne! :-)

PS: Rekonstrukce stále probíhá!

Vaše Janča :-)


Uvařím si čajíček a vzhůru do práce! :D
Zdroj obrázku: google.cz

Tvorba

1. října 2012 v 17:34 | Janča
(počítačová tvorba)

(mé vymyšlené příběhy)

(různé momenty aneb když něco vyfotím...)

(různé výrobky, co jsem stvořila)

Vyhodnocení 2. kola SONCelebrita + začátek 3. kola

1. října 2012 v 16:17 | Janča |  Soutěže
Ahoj!
Je tu vyhodnocení druhého kola soutěže:

SáraDracová a Tom Felton75% (30)
Janii a Ashley Benson15% (6)
Adél a Adele0% (0)
klarQa a Carly Rae Jepsen10% (4)

Soutěž nyní bohužel opouští Adél, která soutěžila s Adele. Děkuji Ti za účast a tady máš diplomek:


A pozor: Teď už se bojuje o 3. místo (od třetího místa k diplomu ještě přidám nějakou drobnůstku :D)!

Do 3. kola postupují:

Jméno: SáraDracová
Celebrita: Tom Felton


Jméno: Janii
Celebrita: Ashley Benson


Jméno: klarQa
Celebrita: Carly Rae Jepsen


Jako obvykle je dole anketa, případně můžete do kometářů napsat, kdo je váš favorit!
Fancluby:
Jsem členem...